Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Интерес Србије да што пре започну разговори о плану у шест тачака

Интерес Србије да што пре започну разговори о плану у шест тачака

Косовска Митровица, 6. фебруар 2009. године – Министар за Косово и Метохију у Влади Републике Србије Горан Богдановић изјавио је данас да је званични Београд спреман за разговоре са међународним представницима о свим питањима која су од суштинске важности за српску заједницу на Косову и Метохији.

Богдановић је у изјави за агенцију Танјуг рекао да је интерес Србије да што пре започну разговори о плану СБ УН у шест тачака, нарочито због чињенице да је на Косову и Метохији дошло до повећања тензија након серије инцидената и једностране одлуке Еулекса да надзире улазак робе на север покрајине.

Сматрам да би хитно требало да започнемо разговоре са УНМИК-ом функционисању правосуђа, полиције, царине, транспорта, граница и српског културног наслеђа на Космету, истакао је министар.

Он је, осврћући се на изјаву портпарола УНМИК-а Александра Иванка да је свим заинтересованим странама упућен позив за разговоре о културном наслеђу на Космету и да би до сусрета требало да дође следеће недеље у Приштини, рекао да је добро што се започиње са преговорима, и оценио да је можда требало кренути обрнутим редом.

Заштита културног и верског наслеђа јесте битна, поздрављам покретање разговора на ту тему, али истичем да не смемо чекати дуго да започнемо разговоре и о другим питањима која се тичу правосуђа, полиције и осталих тема из плана у шест тачака, закључио је Богдановић.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs