Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Могуће неправилности у вођењу процеса против Марка Симоновића

Могуће неправилности у вођењу процеса против Марка Симоновића

Београд, 12. фебруар 2009. године – Министарство за Косово и Метохију Владе Републике Србије изразило је данас забринутост и противљење у вези са могућим неправилностима у току вођења процеса и доношења пресуде у случају Марка Симоновића.

У саопштењу се подсећа на то да је Марко Симоновић осуђен 10. фебруара у Приштини на 10 година затвора, по оптужници да је 15. јуна 1999. године припадао групи која је извршила убиство четири и покушала убиство још два лица албанске националности.

Симоновић је у време наводног извршења кривичног дела био малолетник од шеснаест година, а имајући у виду читав низ чињеница, постоји оправдана сумња у непристрасност и објективност поступка.

Симоновић је ухапшен и оптужен за наведено кривично дело 25. септембра 2007. године, у моменту када је затражио полицијску асистенцију поводом поновљене узурпације поседа његове породичне куће у Приштини и постоји оправдана сумња да је ово учињено управо како би се спречило да у посед поврати имовину коју је поново узурпирало исто лице.

Додатне сумње ствара и то што је Симоновић пре хапшења, у периоду од 1. јуна 2005. до 31. јула 2007. године, радио у Привременим институцијама самоуправе у Приштини, а како је један од предуслова запошљавања била и неосуђиваност, односно непостојање кривичног гоњења, он је уверењем Општинског суда у Приштини ХПН бр. 5878/2005 од 10. маја 2005. године, којим се потврђује да није осуђиван и да није под истрагом, то и доказао.

Министарство за Косово и Метохију је поводом случаја Симоновић у више наврата интервенисало код међународних институција на Косову и Метохији, указујући на неправилности и захтевајући да се судски поступак води у складу са домаћим и међународним прописима и стандардима поштовања људских права, додаје се у саопштењу.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs