Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Економија > Оштра борба против сиве економије

Оштра борба против сиве економије

Београд, 13. мај 2014. године – Министар финансија у Влади Републике Србије Лазар Крстић најавио је синоћ агресивне мере против сиве економије, и указао на то да ту лежи потенцијал за попуну буџета у вредности од 500 до 700 милиона евра годишње.

Фото: rts.rs

Крстић је гостујући у Дневнику Радио-телевизије Србије (РТС) објаснио да ће најављене економске мере Владе коштати око 140 милиона евра у 2015. и 2016. години.

Он је истакао да је за борбу против сиве економије неопходно изградити, пре свега, институцију Пореске управе, уз напомену да је анализом података већ установљено ко плаћа порезе, а ко то не чини.

Министар је најавио и да ће ускоро бити измењен Закон о пореском поступку и пратећи закони како би до 1. јула борба против сиве економије достигла пун замах.

Пореске олакшице које су најављене као део пакета мера за економски опоравак, како је додао, такође су део борбе против сиве економије, а паралелно са пореским олакшицама, биће уведене и агресивне инспекције рада и Пореске управе.

Пружамо прилику да људи који раде на црно буду преведени у књиге, навео је Крстић и додао да друга сврха пореских олакшица јесу подстицаји инвеститорима.

Према његовим речима, и домаћи и страни улагачи који буду отварали нова радна места имаће прилику да им за новозапослене раднике држава плати 70 одсто пореза и доприноса.

Крстић је јучерашњи састанак чланова Владе са представницима највећих компанија које послују у земљи оценио као догађај без преседана за домаћу политичку сцену.

Пре усвајања мера суочили смо се са онима који би од њих требало да имају највише користи, онима који добро послују и онима који су у проблему како бисмо видели да ли можемо да те мере рафинирамо тако да сви имају користи од њих, навео је он.

Крстић је истакао да су мере наишле на позитиван пријем, уз напомену да су премијер и министри од привредника добили и неке веома конкретне предлоге, које ће узети у разматрање.

Крстић је изразио очекивање да ће, као и привредници, и Међународни монетарни фонд (ММФ) позитивно реаговати на најављене мере.


Основне информације
Пољопривреда
Индустрија, енергетика и рударство

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs