Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Економија > Србија ускоро посматрач у Енергетској унији

Србија ускоро посматрач у Енергетској унији

Београд/Брисел, 25. април 2015. године – Министар рударства и енергетике у Влади Републике Србије Александар Антић рекао је данас током посете Бриселу да ће Србија у догледно време потписати Европску енергетску повељу и добити статус посматрача у Енергетској унији.

Антић је у изјави агенцији Танјуг рекао да се састао са генералним секретаром Енергетске повеље Урбаном Реснаком, директором за западни Балкан у Директорату за проширење Жан Ерик Пакеом и Домиником Ристоријем из Директората за енергетику Европске комисије.

Он је навео да је од саговорника добио уверавања да Србија добро напредује на европском путу, што је потврђено и позивом да се уклопи у европски енергетски систем кроз придруживање Енергетској повељи и Енергетској унији и изразио уверење да ће ускоро бити отворена прва поглавља у преговорима о придруживању.

Антић је на конференцији "Србија у ЕУ : изазови и прилике", коју је у Бриселу организовала Нафтна индустрија Србије, позвао европске и светске предузетнике да инвестирају у Србију.

Србија је озбиљно место за инвестиције и дајемо све гаранције улагачима, рекао је министар рударства и енергетике на конференцији на којој су се окупиле дипломате, представници бизниса и функционери ЕУ, додајући да су перспективе нарочито повољне у енергетском сектору.

Он је најавио да је међу главним приоритетима Министарства рударства и енергетике реструктурирање Србијагаса и оснивање независног оператера транспорта гаса, што би требало да се заврши 1. јула.

Извршни директор НИС Кирил Кравченко је учесницима конференције рекао да је Србија једна од најпривлачнијих земаља за страна улагања у региону.

Ми у Србији видимо четири ствари - стабилну Владу, врло јасну перспективу чланства у ЕУ, одличну географску позицију и солидан законски оквир, поручио је Кравченко.

Он је додао да треба још радити на побољшању постојеће регулативе и примени закона како би се процес придруживања европском енергетском сектору убрзао.


Основне информације
Пољопривреда
Индустрија, енергетика и рударство

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs