Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Саопштења министарстава > Будућност неизвесна без дигиталне писмености

Будућност неизвесна без дигиталне писмености

Београд, 25. август 2017. године – Помоћник министра просвете, науке и технолошког развоја у Влади Републике Србије Александар Пајић отворио је данас у Медицинској школи на Звездари конференцију "Програмирање у средњој школи", посвећену унапређењу наставе програмирања на овом нивоу образовања.


Пајић је објаснио да је циљ конференције, која је одржана у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја и фондације "Петља", да се у нашој земљи створе бољи услови за припрему ученика за даље школовање из области рачунарства.

Он је, подсетивши на то да у школску годину улазимо са новинама, нагласио да су у појединим гимназијама уведена одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику, док су у средњим стручним школама повећане уписне квоте за образовне профиле кључне за ИТ сектор.

Државни секретар Министарства трговине, туризма и телекомуникација Тања Матић констатовала је да смо након година заједничког и напорног рада, дошли до тренутка да разговарамо о увођењу информатике као обавезног предмета.

Матић је оценила да су наставници кључни фактор од којег зависи у којој мери ће овај предмет бити савладан.

Наставници рачунарства и информатике током одржавања конференције су имали прилику да се упознају са материјалима за учење програмирања који су слободно доступни на порталу фондације "Петља", као и начином на који ти материјали могу да се користе у настави рачунарства и информатике у гимназијама, у складу са важећим наставним програмима.

Материјале је наставницима представио директор фондације "Петља" Небојша Васиљевић који је истакао да у будућности која ће бити дигитална, наша будућност зависи од нашег капацитета да школујемо младе генерације које ће моћи да разумеју дигитално доба и да примене своје знање.

Предавачи на конференцији су чланови ауторског тима фондације "Петља", експерти из области програмирања запослени у ИТ индустрији и на факултетима, наводи се у саопштењу Министарства просвете, науке и технолошког развоја.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs