Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Саопштења министарстава > Дебата о променама Устава инклузиван и транспарентан процес

Дебата о променама Устава инклузиван и транспарентан процес

Крагујевац, 26. септембар 2017. године – Министарство правде Владе Републике Србије саопштило је да је данас у Крагујевцу одржан трећи округли сто, у оквиру јавне дебате о променама Устава Србије у области правосуђа, на којем је разговарано о надлежностима Високог савета судства и Државног већа тужилаца.


На округлом столу, који је одржан у згради правосудних органа у том граду, у организацији Министарства правде и Канцеларије за сарадњу са цивилним друштвом, истакнуто је да је дебата о променама Устава Србије инклузиван и транспарентан процес, који има за циљ да заинтересована јавност изнесе своје предлоге за измену највишег правног акта у земљи.

Државни секретар Министарства правде Мирко Чикириз истакао је да је жеља организатора јавне расправе да се чују ставови представника струке и стручних удружења, организација цивилног сектора и других о томе шта је неопходно да се мења у Уставу Србије.

Помоћник министра правде и шеф Преговарачке групе за Поглавље 23 Чедомир Бацковић рекао је да је тема округлог стола у Крагујевцу изабрана како би се пре дебате о томе ко треба да чини поменуте правосудне органе разговарало о њиховој надлежности.

Директор Канцеларије за сарадњу са цивилним друштвом Жарко Степановић подсетио је на то да су у досадашњој дебати о променама Устава у области правосуђа одржана два округла стола у Београду, а да се, поред данашњег у Крагујевцу, планирају и такви скупови у Нишу и Новом Саду у октобру, а на крају процеса завршни у Београду.

Степановић је истакао да су организације цивилног друштва имале прилику да до 1. јула Министарству правде доставе писане предлоге за промену Устава у области правосуђа, као и да се у међувремену у процес укључила и шира јавност, те да је до сада стигло укупно 20 предлога.

На округлом столу у Крагујевцу мишљења о променама Устава у области правосуђа изнели су представници Високог савета судства, Удружења судија прекршајних судова, Синдиката правосуђа Србије и други, истиче се у саопштењу.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs