Београд, 26. април 2018. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић и министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Миленко Савановић разговарали су са представницима Социјално-економског савета Србије и Економско-социјалног савјета Републике Српске.
Ђорђевић је, на састанку на којем је било речи о унапређењу сарадње и проблему миграције радне снаге, рекао да Србија негује добре односе са Републиком Српском и да сарадња социјално-економских савета управо иде у прилог томе.
Србија и Република Српска морају да заједнички раде, доносе одлуке и размењују искуства. Остваривањем једнаких циљева и добром стратегијом, успећемо да изградимо бољу будућност за њихове грађане, истакао је он и додао да је тренутно највећи заједнички проблем миграција радне снаге.
Министар је истакао да ће, када Србија постане чланица ЕУ, поменути проблем бити још већих размера уколико се не предузму адекватне мере на чијем спровођењу Влада Србије активно ради.
Председник Републике Србије Александар Вучић је привлачењем страних инвеститора у нашу земљу поставио Влади Србије задатак да у креирању нових радних места створи довољан број адекватне радне снаге, нагласио је Ђорђевић.
Србија мора, како је додао, да задржи висококвалификоване људе обезбеђујући им боље услове живота и да свима онима који желе и којима је то потребно обезбеди и преквалификацију у складу са потребама тржишта рада, нагласио је он.
Ђорђевић је подсетио и на континуирану акцију „Реци НЕ раду на црно“, коју спроводи Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, истакавши да ће она сигурно допринети стварању бољих услова живота и рада свих грађана Србије.
Савановић је потврдио да Србија и Република Српска имају веома добре односе, и оценио да ће размена искустава о актуелним проблемима, а то су борба против сиве економије и задржавање радне снаге, сигурно допринети стварању бољих услова живота грађана и Србије и Републике Српске, наводи се у саопштењу Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.