Београд, 25. јануар 2006. године - Министар вера у Влади Републике Србије Милан Радуловић реаговао је данас поводом критика којима су неки појединци и невладине организације пропратили Одлуку Владе Србије о увођењу доплатне поштанске марке намењене за изградњу Храма светог Саве у Београду.
Званични сајт Владе Србије преноси изјаву министра Радуловића у целини.
"Храм светог Саве на Врачару припада оној врсти сакралних здања која сублимишу и изражавају религиозну свест и естетски укус једне епохе. Храмови какав је Светосавски служе на понос свих нараштаја и свих грађана једне државе који учествују у његовом подизању. Као културна вредност, Храм светог Саве привлачан је и отворен сваком Београђанину, сваком грађанину Србије, будућим нараштајима, па и сваком туристи, без разлике којој нацији или вери ко припада. Управо зато ниједна црква и верска заједница у Србији не оспорава одлуку Владе.
Тврдња да се "увођењем доплатне поштанске марке крше људска права јер у Србији има људи који нису верници, као и оних који су верници, али нису православци", извире из неразумевања значаја верске културе за све људе. Уосталом, појединци и организације који оспоравају ову Владину одлуку могли су по истој логици и са истим правом тврдити да је увођење доплатне поштанске марке за финансирање Европског првенства у ватерполу представљало кршење људских права непливача, љубитеља фудбала, као и грађана које ниједан спорт не занима.
Критике упућене Влади у овом случају јасно показују да у Србији неки борци за људска права слободу говора понекад несмотрено практикују тако да њоме искажу своју политички мотивисану нетрпељивост према Српској православној цркви, да порекну право на слободу савести и вероисповести већини грађана Србије, али посредно и да оспоре права, интересе, положај и улогу осталих цркава и верских заједница у демократском друштву. Политичким нападима на највећу цркву, као и на најмању, угрожавају се верске слободе у Србији. Заштита тих слобода је једини разлог овог обраћања јавности", наводи се у изјави министра вера.