Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Конференције за новинаре > Представљени резултати рада Сектора унутрашње контроле полиције

Представљени резултати рада Сектора унутрашње контроле полиције

Београд, 26. октобар 2006. године – Помоћник министра унутрашњих послова у Влади Републике Србије Владимир Божовић представио је данас резултате рада Сектора унутрашње контроле полиције и том приликом навео да је почетни период рада овог сектора 2004. године резултирао великим бројем кривичних пријава против полицијских службеника.

Божовић је на конференцији за новинаре рекао да је против полицијских службеника за девет месеци 2004. године поднета 71 кривична пријава, у 2005. било их је 29, док су у 2006. години поднете свега 22 кривичне пријаве.

Он је подсетио на то да је Сектор унутрашње контроле полиције, према Закону о полицији, апсолутно надлежан за сва кривична дела и све потенцијално извршене злоупотребе и друго незаконито понашање.

Начелник Управе за послове унутрашње контроле полиције Марко Осмајлић прецизирао је да је у 2005. години и за девет месеци ове године откривено и пријављено 928 кривичних дела полицијских службеника.

Осмајлић је, представљајући извештај о извршеним кривичним делима, прекршајима, дисциплинској и материјалној одговорности и другим тежим повредама радних обавеза полицијских службеника у том периоду, навео да је полиција поднела 458 кривичних пријава против 530 својих радника.

Он је додао да су пријаве поднете против 454 униформисана полицајаца, 37 службеника са статусом овлашћеног службеног лица и још 39 радника полиције.

Према његовим речима, 115 полицијских службеника удаљено је из МУП-а, 41 је ухапшен, док је против 25 одређен притвор.

Говорећи о предметима које су регионални центри овог сектора примили у том периоду, Осмајлић је истакао да је београдски центар примио 1.535 предмета, од којих је обрађено 1.489, при чему је 1.269 заведено као неосновано, а 167 као основано.

У Новом Саду примљено је 311 предмета, од којих је 266 обрађено, од чега је 43 основано а 223 неосновано, а у Нишу 254 предмета, од којих је 239 обрађено, и то 41 као основано, а 198 као неосновано.

Према његовим речима, најмање предмета примљено је у Крагујевцу - 218, од којих је обрађено 193, 24 заведено је као основано, а 169 као неосновано.

Осмајлић је нагласио да су предложене мере против полицајаца биле покретање поступка за престанак радног односа против 14 радника, покретање дисциплинског поступка против 65 и подношење кривичних пријава против 10 радника.

Међу тим мерама, како је указао, било је и распоређивање на друга радна места за 59 радника, покретање преткривичног поступка против једног, умањење коефицијента плате за 39 радника и позивање на рапорт за 50 радника.

Када је реч о реализацији предложених мера, Осмајлић је навео да је кабинету министра унутрашњих послова у 444 извештаја предложено предузимање мера према одговорним полицијским службеницима, а Сектору унутрашње контроле полиције одговорено је у 327 случајева.


Аудио/видео прес
Тонски и видео записи са конференција за новинаре чланова Владе Републике Србије

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs