Београд, 14. децембар 2006. године - Министар рада, запошљавања и социјалне политике у Влади Републике Србије Слободан Лаловић изјавио је данас да је у пројекте трећег конкурса Фонда за социјалне иновације за финансирање пројеката из области социјалне заштите из буџета Владе Србије инвестирано 60 милиона динара.
Лаловић је на конференцији за новинаре на којој су представљени први резултати овог конкурса навео да је планирано да почетком наредне године буде уложено још 900 хиљада евра преко Европске агенције за реконструкцију (ЕАР).
Он је објаснио да се пројекти баве најугроженијим групацијама становништва, првенствено децом без родитељског старања, децом са посебним потребама, избеглицама и старима, при чему је једна од главних активности Фонда ове године подршка трансформацији установа за смештај деце без родитељског старања.
Према његовим речима, до сада је одобрено 11 пројеката који се баве трансформацијом ових установа у Београду, Нишу, Алексинцу, Крушевцу, Ужицу, Сомбору, Параћину, Зрењанину, Крагујевцу и Зајечару, при чему ће бити финансирани и пројекти којима се развијају локалне услуге социјалне заштите у Пландишту, Параћину и Краљеву.
Истовремено, Лаловић је подсетио на то да је Фонд за социјалне иновације програм Министарства рада, запошљавања и социјалне политике, који се реализује у сарадњи са Програмом Уједињених нација за развој (УНДП) уз подршку ЕАР-а, Владе Краљевине Норвешке и Владе Велике Британије.
Министар је нагласио да је захваљујући средствима из буџета Владе Србије и помоћи ЕУ и Владе Краљевине Норвешке, као и подршци УНДП-а, поменути фонд од 2003. године до сада инвестирао 3,6 милиона евра у развој услуга социјалне заштите и промовисање партнерства између Владиног и невладиног сектора у планирању и пружању ових услуга.
Лаловић и представник Градског центра за социјални рад Тамара Борисављевић потписали су данас и уговор о пројекту Фонда за социјалне иновације за изградњу службе ургентног хранитељства за децу Београда, која би требало да се бави обезбеђењем породичног окружења за најмлађе суграђане који из различитих разлога не живе са својим родитељима.
Борисављевић је том приликом указала на неопходност проширења мреже хранитељских породица на територији Београда, којих засада има 260, што, како је оценила, није довољно.