Београд, 21. децембар 2006. године - Помоћник министра здравља у Влади Републике Србије Снежана Симић саопштила је да су, према постигнутим резултатима у сталном унапређењу квалитета здравствене заштите, ове године за најбоље домове здравља на територији са више од 50.000 становника проглашени Врачар, Здвездара, Гроцка, Јагодина и Обреновац.
Симић је на конференцији за новинаре, одржаној поводом Треће националне конференције о сталном унапређењу квалитета здравствене заштите, навела да су за најбоље домове здравља на територији са мање од 50.000 становника проглашени домови Савски венац, Сопот, Бела Паланка, Дољевац, Велика Плана, Инђија, Опово, Голубац, Велико Градиште, Ћићевац и Ковин.
Она је истакла да су за најбоље опште болнице на територији до 100.000 становика проглашене болнице у Вршцу и Зајечару, док су на територији са више од 100.000 становника титулу најбољих понеле болнице у Краљеву и Сремској Митровици.
Истовремено, Симић је подсетила на то да је ове године испитивано задовољство пацијената услугама у приватном сектору здравства, што је обухватило 22 здравствене установе у Београду.
Према њеним речима, у другој половини ове године почеле су припреме за добровољну акредитацију здравствених установа, завршена је унутрашња самопроцена, а започела је и спољашња процена у пилот болницама у Ваљеву, Краљеву, Зрењанину и Врању, које учествују у пројекту "
Развој здравства Србије".
У јануару наредне године биће организована радионица у којој ће професионалци у здравственом систему и јавност бити упознати са резултатима процене ове четири болнице, што ће представљати први корак ка установљавању процеса добровољне акредитације здравствених установа у Србији, напоменула је Симић.
Државни секретар Министарства здравља Невена Карановић нагласила је да је побољшање квалитета рада здравствених установа континуиран процес и додала да паралелно са њим треба и едуковати запослене како би се постигао квалитет коме тежимо.
Карановић је указала на то да је наш задатак да до 2009. године буду завршени послови који чине прву фазу реорганизације здравственог система, као и сређивање зграда, уређивање простора, инфраструктуре, куповина опреме и заокруживање система здравства на нивоу примарне, секундарне и терцијарне здравствене заштите.
Трећа национална конференција о сталном унапређењу квалитета здравствене заштите одржана је у организацији Министарства здравља Владе Србије и Института за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут"
Скупу су присуствовали директори здравствених установа у Србији, партнери Министарства здравља и представници министарстава здравља земаља у региону, који су анализирали активности реализоване на увођењу културе сталног унапређења квалитета на нивоу примарне, секундарне и терцијарне здравствене заштите.