Миливојевић је у изјави за агенцију Бета истакла да ће та рунда бити усмерена на то да се још једном пређе Споразум и да се крене у разговоре о наредним рундама.
Она је навела да се у званичном делу преговора налазе и одредбе о неким политичким питањима, и напоменула да је наша земља у специфичној ситуацији јер је једина која није у континуитету преговарала са ЕУ.
Према њеним речима, у техничким рундама преговора Србије са Унијом о стабилизацији и придруживању остало је да се пређу делови овог споразума о индустрији, пољопривреди и трговини.
Споразум се у највећој мери односи на либерализацију трговине са ЕУ, тако да су царине нешто о чему је током свих преговора било речи, прецизирала је Миливојевић и објаснила да животна средина није део Споразума, већ ће се о томе разговарати у каснијим фазама када држава постане кандидат за пријем у Унију.
Она је подсетила на то да је прекид преговора Србије са ЕУ трајао приближно годину дана, као и да су у међувремену у Унију ушле Бугарска и Румунија, а потписан је и регионални споразум о слободној трговини, што су нове околности које морају бити узете у обзир током преговарања.
Истовремено, Миливојевић је указала на то да до потписивања Споразума, односно до подношења извештаја Европске комисије у новембру, Србија треба да донесе сет закона који се односе на "белу шенгенску листу", као и законе из области економије.
Према њеним речима, један од кључних задатака биће примена закона о омбудсману и закона о врховној ревизорској институцији, који су у процедури усклађивања са новим Уставом.