Београд, 19. јун 2008. године – Потпредседник Владе Републике Србије Божидар Ђелић изјавио је да је рад канцеларија Косовске агенције за имовину у Београду, Крагујевцу и Нишу суспендован зато што та агенција до сада није показала резултате у заштити права грађана Србије чија је имовина узурпирана на Космету.
Ђелић је на конференцији за новинаре, одржаној након седнице Владе, објаснио да је зато
усвојен Закључак којим се суспендује рад те агенције, и додао да Влада Србије намерава да настави сарадњу са УНМИК-ом, али да неће сарађивати са било каквом институцијом такозваног Косова.
Он је саопштио да ће Закључак остати на снази све док се у разговорима са УНМИК-ом не регулише статус агенције, и навео да је Влада издвојила и 130 милиона динара за наставак програма збрињавања интерно расељених у Косовско-митровачком округу.
Потпредседник Владе објаснио је да је реч о помоћи Србима који су се склонили у тај део Косова и Метохије из енклава, и додао да се они налазе у веома тешком положају.
Ђелић је рекао да је Влада данас укинула решење министра за телекомуникације којим је то министарство преузело ингеренције Републичке агенције за телекомуникације (РАТЕЛ) на период од 120 дана, и на тај начин поништила одлуку јер су повређени Закон о државној управи и Закон о влади.
Он је објаснио да је Влада у том случају наступила као надзорни орган јер је закључено да је Министарство повредило закон, али да то не значи да су РАТЕЛ и друге регулаторне агенције радиле добро, и оценио да би будућа влада требало да се позабави питањем функционисања регулаторних агенција, у чијем функционисању постоје проблеми које треба отклонити.
Према његовим речима, Влада је данас усвојила и Програм радова на одржавању, заштити, изградњи и реконструкцији магистралних и регионалних путева за 2008. годину, којим се за ту намену издваја 75 милијарди динара.
Ђелић је прецизирао да ће знатан део те суме у износу од 31,6 милијарди динара бити употребљен за намиривање пренетих обавеза.
Он је саопштио да је на данашњој седници усвојена Уредба о изменама и допунама Уредбе о заштити имовине делова предузећа чије је седиште на територији бивших република СФРЈ због немогућности правних лица из Србије да остваре права над својом имовином у Хрватској по споразуму о сукцесији између држава проистеклих из бивше Југославије.
Потпредседник Владе навео је и да је усвојен план председавања Декади Рома од 1. јула текуће до 1. јула 2009. године, и најавио да ће Србија наредне недеље у Будимпешти преузети председавање од Мађарске.
Ђелић је изнео процене да у Европи живи приближно десет милиона Рома, док у Србији има око 450.000 припадника те националне заједнице.
Према његовим речима, приоритети за време српског председавања
биће смањење дискриминације, решавање стамбених питања Рома и проблема у области њиховог образовања.
Ђелић је саопштио и да је рок за регистровање пољопривредних газдинстава која желе да добију подстицајна средства за тов јунади и генетско унапређење млечног говедарства продужен до 30. септембра.
Он је подсетио на то да је првобитан рок за регистровање пољопривредних газдинстава за подстицајна средства у говедарству био 31. мај, али да због великог интересовања није било могуће да се регистрација обави у предвиђеном року.
Потпредседник Владе рекао је и да је Влада данас усвојила и Споразум о финансирању са Европском заједницом неколико важних програма за младе у износу од 13 милиона евра.
Према његовим речима, од тих средстава седам милиона евра бесповратне помоћи биће опредељено за програм "темпус" који треба да помогне факултетима у Србији да спроведу програмске промене.
Ђелић је такође саопштио да је на данашњој седници усвојена и информација о отпису дугова Стаклари Панчево.